top of page
Szukaj
  • Barbara Szafraniec

Żyrandol w formie żarówki

Jesteście w stanie wyobrazić sobie Świat gdyby nie wynaleziono żarówki? O ile Thomas Edison zdawał sobie sprawę z potrzeby jego wynalazku, to myślę, że nie spodziewał się jego spektakularnego sukcesu i tego jak oczywistym i powszechnym będzie przedmiotem, podobnie jak większość wynalazców nie do końca świadoma jest, z jakim przyjęciem spotkają się ich odkrycia. Jednak żarówka, w co prawda zmienionej forme, okazała się nieodzownym elementem ludzkiego życia.

Kiedyś jednak żarówka miała funkcję tylko i wyłącznie użytkową, z rzadka nieśmiało wyłaniała się z żyrandola. Goła żarówka "zdobiła" sufit jedynie w czasie remontu, bądź w domostwach, o których większość z nas nie wypowiedziałaby się zbyt wylewnie. Jednak zarówno czasy jak i żarówki bardzo się zmieniły. Dziś żarówka może być lampą sufitową, samą w sobie, gdyż projektanci nadają im bardziej wysmakowanego wyglądu, a style minimalistyczne i industrialne są bardzo na czasie. Ciężko o żyrandol będący lepszym zespojeniem formy i funkcji od inspirowanego kształtem żarówki.

Lampa będąca imitacją siedmiu dużych żarówek na czerwonych sznurach idealnie wpisze się w wystrój loftów, klubów, czy pubów. Wysoką jakość wykonania podkreśla wykorzystanie szkła i stali do jej produkcji. Idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, jako lampa sufitowa, gdzie potrzeba dużo światła.

Można ją nabyć tutaj: http://www.modern-art-design.pl/#!blank/z3d0b/836a979f-c479-abb4-3565-bea38abaac5e

Nie każde pomieszczenie wymaga aż siedmiu źródeł światła, czasem można zastosować pojedynczą lampę, będącą hołdem dla dzieła Edisona za sprawą swojej formy. Ta lampa użeka swoją prostotą i dosłowością. We wnętrzach klubowych czy kawiarnianych będzie wręcz perłą w koronie.

Można ją nabyć tutaj: http://www.modern-art-design.pl/#!blank/z3d0b/1dd1186a-81c0-4737-c754-b1af6a08f052

Ta lampa jest moją ulubioną z pośród całego wachlarza lamp wzorowanych na formie żarówki. Jej designerzy wspieli się na wyżyny polotu, wręcz ciężko mi jest wyobrazić sobie bardziej eleganckie udoskonalenie wynalazku stulecia. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, warto odnotowac, że wykonano ją z metalu, w kolorze miedzi, a wewnątrz klosza mieszczą się miedziane uzwojenia. Lampa doskonała do wnętrz loftowych, ale prawdę mówiąc wszędzie świetnie wygląda.

Można ją nabyć tutaj:http://www.modern-art-design.pl/#!blank/z3d0b/47d187c2-e4b2-9bb3-f2c2-d400df00a502

372 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page