top of page
Szukaj
  • AM

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?


Od kilku lat widać ogromną modę na urządzanie mieszkań w loftowym stylu. Nie widzę w tym nic złego, gdyż sam jestem jego oddanym fanem za sprawą niepowtarzalności, oszczędności w formie, jakości stosowanych materiałów i niepodważalnego stylu.

Tym co charakterystyczne to dobór materiałów, ich kolory i faktura. Styl loftowy stawia na autentyzm, nie chowa rur w ścianach, wręcz przeciwnie eksponuje ich miedziany kolor, najlepiej na gołej cegle bądź surowym betonie. Z opisu wydawać się może, że tworzy to obraz patologicznego lokalu socjalnego, lecz jest całkowicie inaczej za sprawą jakości użytych materiałów i odpowiedniemu pomysłowi.

Należy pamiętać, że styl ten powstał w latach 60. na Manhattanie dzięki grupie początkujących finansistów, którzy wynajmowali poddasza i postindustrialne pomieszczenia, które aranżowali z dużym smakiem. Właśnie ta poprzemysłowa historia omawianego stylu jest jego clou i należy ją pielęgnować poprzez odpowiednie zabiegi.

Jakie to zabiegi? Oprócz wspomnianych betonowych i ceglanych powierzchni, odsłoniętych miedzianych rur i możliwie dużych przeszkleń ważny jest dobór lamp i mebli będących w industrialnym klimacie. Odpowiedni nastrój zapewnią lampki z widocznymi żarówkami, najlepiej Edison okolone przez metalowe, prętowe abażury, proste stoły z metalowymi nogami w kształcie ramek i z drewnianym blatem czy meble obite polerowaną stalą.

Mam nadzieję, że zaszczepiłem w wiekszości osób zachwyt nad stylem loftowym gdyż posiada swój niepowtarzalny charakter, chociaż zdaje sobie sprawę, że zazwyczaj decydują się na niego indywidualiści. Nie mniej jest on pociągający, a o jakości designu świadczy niesłabnąca od dekad popularność na całym Świecie.

Wszystkie meble i lampy są do nabycia na www.Modern-Art-Design.pl

Modern Art & Design - "Sztuka i design bliżej Ciebie"

324 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page