top of page
Szukaj
  • Adam Mally

Jak urządzić mieszkanie w oryginalny sposób?

Urządzając swoje cztery kąty najczęściej podpatrujemy gotowe rozwiązania, inspirujemy się realizacjami z czasopism i porównujemy z sąsiadami. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, każda inspiracja może nas przybliżyć do upragnionego efekty. Co by się jednak stało gdybyśmy urządzili wnętrze na przekór innym, w sposób całkowicie unikalny?

Wiem, że to pytanie jest prowokujące, jednak Świat promuje indywidualności i wyróżniające się, oryginalne pomysły. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma przekorny charakter i część z nas woli bezpieczne rozwiązania. Wszystkich innych zapraszam do lektury!

Oglądając różne magazyny o urządzaniu wnętrz można zauważyć pewien trend – nowe wnętrza często malowane są na biało – szaro. To bardzo ciekawe i eleganckie połączenie, jednak mało kto tą spokojną tonację przełamuje intensywnym kolorem – cytrynowym, intensywnie zielonym czy czerwonym. To proste połączenia, jednak są na tyle odważne, że wręcz niespotykane.

Nurt loftowy jest znany od kilku dekad, teraz w wersji soft staje się coraz powszechniejszy w Polsce. I bardzo dobrze, bo jest wysmakowany! Jednak stylem tym nie zdziwimy już nikogo. Może więc zamiast surowości betonu i czarnej farby zastosować inne materiały i spróbować ocieplić wnętrze naturalnym drewnem w postaci bali do kominka albo bambusa?

To co w moim odczuciu jest strzałem w kolano przy aranżacji wnętrza jest kupowanie mebli z popularnych sieciówek, ponieważ możemy być pewni, że ktoś z naszych znajomych urządzający swój dom w podobnym okresie będzie miał je również w swoim domu. Można mówić, że nie ma w tym nic złego i można kupować meble gdzie się chce, jednak to meble nadają styl pomieszczeniu, są odzwierciedleniem naszego stylu i mają służyć nam na najbliższe lata. Dlatego gorąco zachęcam do kupna bardziej unikalnych mebli.

Jeżeli budżet na meble mamy ograniczony, można zdecydować się na produkty regionalne albo artystyczne wykonane w małych manufakturach. Wówczas cena będzie bardziej przystępna, a zachowamy oryginalność i wysoką jakość, nieporównywalną z popularnymi odpowiednikami. Takie produkty najczęściej są robione z wysokiej jakości materiałów, np. prawdziwego drewna, a nie sklejki jak u skandynawskiej konkurencji.

Mam nadzieję, że części z czytelników zaszczepiłem chęć wyróżnienia się spośród ogromnej rzeszy podobnych sobie mieszkań, a przy tym nie narzuciłem zbyt oczywistej wizji. Nasz dom jest naszym królestwem, odbiciem naszych charakterów, miejscem gdzie króluje nasz styl i upodobania. Wybijmy się zatem ponad przeciętność.

255 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page