top of page
Szukaj
  • Barbara Szafraniec

Jak funkcjonalnie urządzić dom parterowy ?

  1. Planowanie pomieszczeń: Najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w domu parterowym. Rozważ ustawienie salonu w pobliżu kuchni, aby ułatwić komunikację między nimi. Sypialnie mogą znajdować się na końcu domu, aby zapewnić prywatność mieszkańcom.

  2. Otwarta przestrzeń: Jeśli masz dużą przestrzeń do zagospodarowania, rozważ stworzenie otwartej przestrzeni, gdzie salon, jadalnia i kuchnia będą połączone. To sprawi, że dom będzie wydawał się większy i bardziej przestronny.

  3. Jasne kolory i optymalne oświetlenie: Jasne kolory na ścianach oraz duża ilość światła naturalnego sprawią, że dom będzie bardziej przyjazny i przestronny. Dobrze zaplanowane oświetlenie sztuczne również może wpłynąć pozytywnie na funkcjonalność domu.

  4. Ergonomiczne meble: Wybierz meble, które nie tylko będą estetyczne, ale również funkcjonalne. Postaw na meble, które pomieszczą dużo rzeczy, a jednocześnie nie będą zajmować zbyt dużo miejsca.

  5. Przechowywanie: Dobre zaplanowanie miejsca do przechowywania jest kluczowe w domu parterowym. Zainstaluj szafy w sypialniach, garderobę w holu oraz praktyczne półki czy szafki w kuchni.

  6. Przestrzeń zewnętrzna: Urządź także przestrzeń na zewnątrz domu, np. taras lub ogród, gdzie będzie można odpocząć i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Pamiętaj, że funkcjonalne urządzenie domu parterowego wymaga starannego planowania i konsekwentnego wykonywania założeń. Warto poświęcić trochę czasu na stworzenie odpowiedniego planu, który spełni indywidualne potrzeby i preferencje mieszkańców.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page