top of page
Szukaj
  • Barbara Szafraniec

Kuchnia otwarta na salon - jak połączyć te dwa pomieszczenia w harmonijny sposób ?

Stwórz jednolitą stylistykę wystroju - wybierz podobne kolory, materiały i dekoracje zarówno w kuchni, jak i w salonie. Dzięki temu oba pomieszczenia będą harmonijnie ze sobą współgrać.


  1. Zastosuj meble wielofunkcyjne - dobierz meble, które będą pełnić funkcję zarówno w kuchni, jak i w salonie, na przykład wyspę kuchenną z miejscem do siedzenia, która będzie równocześnie stanowić strefę jadalną w salonie.

  2. Zdefiniuj strefy - wykorzystaj dywan, rośliny lub meble do wyznaczenia klarownych stref działania w obu pomieszczeniach, co pozwoli na rozdzielenie kuchni od salonu.

  3. Zaaranżuj oświetlenie - zainstaluj oświetlenie, które będzie zapewniać odpowiednie warunki do pracy zarówno w kuchni, jak i do relaksu w salonie. Możesz użyć np. wbudowanych świateł spotowych, lamp sufitowych i stojących.

  4. Wykorzystaj elementy przepierzenia - jeśli chcesz zachować pewną prywatność pomiędzy kuchnią a salonem, możesz zastosować przesuwaną przepierzenie, takie jak drzwi przesuwne, które pozwolą na odseparowanie obu przestrzeni w razie potrzeby.

  5. Dodaj akcenty - urozmaić obie przestrzenie poprzez dodanie elementów dekoracyjnych, np. poduszki, obrazy czy świeczniki, które będą pasować zarówno do kuchni, jak i salonu. Może to być także wspólna roślinność, obecna zarówno w salonie, jak i kuchni.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page