top of page
Szukaj
  • Barbara Szafraniec

Salon według zasad Feng shui

Salon stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu według zasad Feng shui, ponieważ jest miejscem, gdzie spotykamy się z gośćmi, relaksujemy się oraz spędzamy czas z najbliższymi. Przestrzeń ta powinna być urządzona w taki sposób, aby sprzyjała harmonii, równowadze oraz dobremu samopoczuciu.

Oto kilka wskazówek, jak urządzić salon zgodnie z zasadami Feng shui:

  1. Umieść meble w taki sposób, aby zapewnić swobodny przepływ energii chi. Unikaj postawienia mebli przy wejściu do pomieszczenia oraz zdejmuj wszelkie przeszkody blokujące przejście.

  2. Wybieraj meble o okrągłych kształtach, które sprzyjają płynności energii. Unikaj ostro zakończonych krawędzi oraz mebli zbyt dużych i masywnych.

  3. Dobierz kolory do pomieszczenia zgodnie z zasadami Feng shui. Stosuj jasne i stonowane barwy, takie jak beże, biele, pastele oraz delikatne odcienie zieleni i niebieskiego, które sprzyjają relaksowi i harmonii.

  4. Używaj naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy bambus. Unikaj sztucznych materiałów, które mogą zakłócać przepływ energii.

  5. Stwórz w salonie przestrzeń do medytacji i relaksu. Umieść świeczki, rośliny oraz elementy dekoracyjne, które sprzyjają wyciszeniu i odprężeniu.

  6. Dbaj o porządek i czystość w salonie, ponieważ zanieczyszczenia mogą zakłócać przepływ energii chi. Regularnie sprzątaj pomieszczenie oraz usuwaj zbędne przedmioty i zbędne meble.

  7. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie w salonie. Wybieraj naturalne źródła światła oraz dodatkowe lampy, które stworzą przyjemną atmosferę i sprawią, że pomieszczenie będzie oświetlone równomiernie.

Pamiętaj, że każdy element w salonie powinien być starannie dobrany i umieszczony zgodnie z zasadami Feng shui, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą harmonii, równowadze i dobremu samopoczuciu dla wszystkich domowników.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page